Mušketýr filtr

Kvašení Spodní
Extrakt 10,8 % hm.
Alkohol 4,5 % obj.
Chuť Sladová s karamelovým dozníváním, příjemná hořkost a vyšší plnost
Složení pitná voda, ječné slady, pšeničný slad, upravený chmel, chmelové produkty
Odrůdy Premiant, Žatecký poloraný červeňák

Průměrná energetická hodnota na 100 ml: 161 kJ/ 38 kcal

Pivo Mušketýr vyniká především vysokou plností a zlatavou barvou. Tyto vlastnosti mu dodávají čtyři druhy použitých sladů – slad český a tři druhy sladů speciálních. Použitím více druhů sladů při jeho výrobě má Mušketýr ještě plnější a lépe vyladěnou chuť. Žatecký chmel pak zajišťuje příjemnou hořkost a jemnou chmelovou vůni. To vše společně s vodou čerpanou z artézských studní v křivoklátských lesích vytváří lahodnost a jedinečnost tohoto piva.

Kombinace s pokrmy: Tradiční české pokrmy, jako jsou guláš, vepřový řízek, hovězí steak nebo nakládaný sýr.

Kvašení Spodní
Extrakt 11,8 % hm.
Alkohol 4,9 % obj.
Chuť Plná s lehce karamelovou nasládlostí, střední hořkost s příjemným dozníváním
Složení pitná voda, ječné slady, pšeničný slad, upravený chmel, chmelové produkty
Odrůdy Premiant, Žatecký poloraný červeňák

Nutriční hodnoty

Nefiltrovaný Mušketýr vyniká vysokou plností a zakalenou tmavší zlatavou barvou. Tyto vlastnosti mu zajišťují čtyři druhy použitých sladů – slad český a tři druhy sladů speciálních. Žatecký chmel mu zase dodává příjemnou hořkost a jemnou chmelovou vůni. Díky použití více druhů sladů a přítomnosti pivovarských kvasinek si můžete vychutnat ještě plnější a lépe vyladěnou chuť.

Kombinace s pokrmy: Tradiční české pokrmy, jako jsou vepřová pečená masa, středně přezrálý sýr z kravského nebo ovčího mléka.

Kvašení Spodní
Extrakt 13,3 % hm.
Alkohol 5,6 % obj.
Chuť Sladší, karamelová, sladová s výraznější chmelovou hořkostí. Příjemná karamelové a chmelové doznívání. Střední říz, střední plnost.
Složení pitná voda, ječné slady, upravený chmel, chmelové produkty
Odrůdy Sládek, Žatecký poloraný červeňák

Průměrná energetická hodnota na 100 ml: 209 kJ/ 50 kcal

Nutriční hodnoty

Krušovice Malvaz byl vždy vyráběn při významných příležitostech a je ukázkou přísně střeženého umění sládků, které se předává po generace. Základem tohoto polotmavého speciálu s extraktem původní mladiny 13 % hm. je tradiční postup výroby z výběrových sladů, žateckého chmele a vlastní vody z podzemních vrtů. Jeho sytě zlatá, až jantarová barva předznamenává intenzívní zážitek. Sílu a chlebnatost staročeského Malvazu vyvažuje výraznější, déle trvající sametová hořkost. Plnou, dlouho přetrvávající chuť pak ocení zejména opravdoví pivní fajnšmekři.

Kombinace s pokrmy: Výraznější, kořeněná jídla – pečené maso, hovězí steaky (např. s pepřovokoňakovou omáčkou), maso v kombinaci s karamelizovanou šalotkou.

Kvašení Svrchní
Extrakt 11,5 % hm.
Alkohol 4,3 % obj.
Vzhled Světlé zakalené pivo s velmi hustou a trvanlivou pěnou
Vůně Výrazné banánové aroma s hřebíčkovými a kvasničnými tóny
Chuť Jemná, svěží až nakyslá, středně plná s nízkou hořkostí, s příjemně vyváženou banánovou a hřebíčkovou příchutí
Složení Pitná voda z vlastních zdrojů, světlý ječný slad z dvouřadého jarního ječmene, karamelový slad, pšeničný slad, chmel (Žatecký poloraný červeňák, Premiant)

Průměrná energetická hodnota na 100 ml: 168 kJ/ 40 kcal

Nutriční hodnoty

Zavedením pšeničného piva do svého portfolia obnovil Královský pivovar Krušovice v Čechách tradici vaření pšeničných svrchně kvašených piv, která u nás převládala až do poloviny 19. Století, než je vytlačily světlé ležáky.

Krušovice Pšeničné je svrchně kvašený nefiltrovaný světlý pšeničný ležák, který má velmi lehkou a harmonickou chuť doplněnou o ovocné tóny. Vyrábí se z pšeničného sladu, jehož podíl se pohybuje okolo 50%, zbytek tvoří slad ječný světlý a karamelový. Vyznačuje se světle žlutou barvou. Ta je díky tomu, že je toto pivo nefiltrované, jemně zakalená zbytkovými bílkovinami a pivními kvasnicemi. Proto má Pšeničné pivo svůj specifický rituál nalévání z láhve a originální sklenici určenou výhradně pro tento druh piva.

Je skvělým osvěžením nejen v horkých letních dnech, ale i příjemným zpestřením pro ty, kteří rádi objevují netradiční a zajímavé chutě.

Kombinace s pokrmy: Ryby, mořské plody, kuřecí, zeleninové a ovocné saláty, krémové polévky, krémové omáčky – svíčková.


Kde čepujeme

Král má rád dobré pivo a užitečné cookies. Návštěvou tohoto webu s použitím cookies souhlasíte i vy.

Královi už bylo 18.
a tobě?

ano, bylo ne, nebylo
Litujeme, ale obsah stránek je určen osobám
starším 18 let.