Krušovice
dvanáctka

Královská odměna
díky umu našich sládků

Láhev Plech Pet Keg Tank
Kvašení Spodní
Extrakt 12,3 % hm.
Alkohol 5,0 % obj.
Vzhled světlé, číré pivo sytě zlaté barvy
Vůně výrazná chmelová, slabě esterová
Chuť vyšší plnost, karamelové doznívání, sladko hořká chuť s výraznou ulpívající hořkostí, středně vysoká trpkost způsobená vyšším obsahem polyfenolů
Složení pitná voda z vlastních zdrojů, světlý ječný slad jarního dvouřadého ječmene, karamelový slad, mnichovský slad, chmel (Žatecký poloraný červeňák, Premiant)

Průměrná energetická hodnota na 100 ml: 185 kJ/ 44 kcal

Pivo České republiky 2015 V kategorii Světlý ležák
Degustační soutěž Dočesná Žatec 2014 V kategorii SVĚTLÝ LEŽÁK PREMIUM
Pivo České republiky 2014 V kategorii Světlý ležák Premium
Pivo České republiky 2013 V kategorii Světlý ležák premium
Monde Selection 2013 - Quality Award Ocenění kvality

Dvanáctka představuje královskou sladovnickou disciplínu a uvařit ji tak, aby chutnala stejně dobře jako kdysi, je opravdový kumšt. Lidé z krušovického pivovaru se ale rozhodli, že si splní sen, a udělají pořádnou dvanáctku, která naváže na to nejlepší z dějin českého pivovarnictví. Dvanáctku, která bude chutnat především jim, znalcům a milovníkům dobrého piva, a také českým pivařům, jejichž nároky na kvalitu jsou pověstné po celém světě.

Krušovičtí věděli, že si nevybrali právě lehký úkol. Ale vzpomněli si, že kdysi se za jejich pivem chodilo přes půl města a slovo KRUŠOVICE mělo mezi pivaři opravdovou váhu. Přizvali tedy ke spolupráci sládka z té doby, dali ho dohromady s tím současným a pod jejich vedením uvařili dvanáctku, která snese srovnání s těmi nejlepšími pivy domácí pivovarnické tradice.

Uvařit dobrou dvanáctku je přitom tak trochu alchymie. Všechny ingredience musíte namíchat tak, aby na jazyku vyvolaly ten fascinující zážitek, pro který stojí za to pivo pít.

Základem je slad. Krušovičtí sládci vzali hned čtyři druhy českých a moravských sladů a jejich správnou kombinací a také využitím vlastního kmene kvasinek dospěli k té pravé barvě, vůni i chuťovým vlastnostem. Zejména díky sladům karamelovým získala dvanáctka z Krušovic jantarově zlatavý odstín i plnou, lahodnou a příjemně táhlou chuť.

Ale jsme v Čechách a tady se pořádné pivo bez chmelu neobejde. Sládci pečlivě vybrali ty nejlepší odrůdy chmelu z Žatecka, kde Krušovice leží, a dosáhli tak výrazné a současně velmi příjemné, dlouho doznívající hořkosti.

Mimořádná vyváženost všech vlastností KRUŠOVICKÉ 12 nakonec dovolila sládkům uvařit erbovní pivo pivovaru „nad 12“ (přesně na 12,2), a přesto zajistit, aby se skvěle pilo.

Lidem z pivovaru Krušovice se tak jejich sen splnil. Vrátili do českých hospod nefalšovanou českou dvanáctku, která chutná stejně dobře jako kdysi, když se ještě v Čechách vařilo pořádné pivo.

Předchozí Následující

Rozcestník

Kde čepujeme

Královi už bylo 18.
a tobě?

ano, bylo ne, nebylo
Litujeme, ale obsah stránek je určen osobám
starším 18 let.